2017 Avrupa İaido Şampiyonası – Torino

24. Avrupa Iaido Şampiyonası (EIC’2017) Italya’nın Torino kentinde 3-5 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir.

Şampiyonaya Bireysel ve Takım kategorilerinde katıldık.

Bireysel’de 5. Dan kategorisinde Hocamız Selçuk Burnaz, 4. Dan’da Ali Arı, 3.Dan’da Fatih Dönmez ve Taciser Sevinç, 2. Dan’da Eylem Etli ve Volkan Yaşayan, 1. Dan’da Ali Aksakal ve Murat Oğru, ve Mudan’da Yalçın Öktem ve Sancar Süer yarıştılar. Taciser ve Fatih grup maçlarını geçerek turnuva bölümüne geçtiler. Turnuvada Taciser bir rakibini eledi fakat ikinci Macar rakibine elendi.

Takımlarda 3’lü grupta yarıştık. Grubumuzda İsviçre ve Almanya ile maç yaptık ve gruptan birinci olarak çıktık. Turnuva’da 2 maç yaptık. Son maçımızda Rusya’ya 2 – 1 kaybettik. Eğer bu maçı da alsaydık madalyayı garantilemiş olacaktık.

Şampiyonadan sonra Dan sınavları da gerçekleşti. Selçuk Burnaz 6. Dan, Ali Arı 5.Dan, Ali Aksakal 2. Dan, Yalçın Öktem ve Sancar Süer 1.Dan sınavlarını başarı ile geçtiler. Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamı ve sürekliliğini diliyoruz.

Hocamız Selçuk Burnaz ülkemizin ilk 6.Dan seviyesindeki iaidocusu olarak bizleri gururlandırmıştır. Kazanılan her tür başarı ve Iaido Türk Milli Takımı’nın varlığı ile ilgili yoğun emekleri dolayısıyla hocamıza ayrıca teşekkür ederiz.

Şampiyona sonuçlarına linkten ulaşabilirsiniz.

Şampiyona ile ilgili bilgilere eic2017.it adresinden ulaşabilirsiniz.