2016 Avrupa İaido Şampiyonası

 

Avrupa iaido şampiyonası 2016 Budapeşte

23. Avrupa Iaido Şampiyonası (EIC’2016) Macaristan’ın Budapeşte şehrinde 17-20 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir.

Şampiyonaya Bireysel ve Takım kategorilerinde katıldık.

Bireysel’de 5. Dan kategorisinde Hocamız Selçuk Burnaz, 4. Dan’da Ali ARI, 2.Dan’da Taciser Sevinç ve Eylem Etli, 1. Dan’da Metin Goleş ve Berna Pekyavaş, ve Mudan’da Ali Aksakal yarıştılar. Ali Arı, Taciser ve Berna grup maçlarını geçerek turnuva bölümüne geçtiler. Turnuvada Ali Arı iki rakibini eledi fakat üçüncü İsveç’li rakibine elendi. Eğer bu maçı da alsaydı madalyayı garantilemiş olacaktı. 2.Dan katagorisinde Taciser Sevinç 3. olarak bronz madalya almıştır. Kendisini bu başarısından dolayı tebrik ediyoruz. Diğer arkadaşlarımız turnuvadaki ilk maçlarını kaybederek elenmişlerdir.

 

Taciser bronz madalya

Takımlarda 3’lü grupta yarıştık. Belçika ve İsrail ile yaptığımız maçlardan İsrail’i yenerek gruptan çıktık. Turnuva’da 2 maç yaptık. Son maçımızda Slovakya’ya 1 bayrakla kaybettik. Eğer bu maçı da alsaydık madalyayı garantilemiş olacaktık.

Şampiyonadan sonra Dan sınavları da gerçekleşti. Taciser Sevinç 3. Dan,  Metin Goleş, Berna Pekyavaş, Volkan Yaşayan 2. Dan, Ali Aksakal ve Murat Oğru 1.Dan sınavlarını başarı ile geçtiler. Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamı ve sürekliliğini diliyoruz.

Kazanılan her tür başarı ve Iaido Türk Milli Takımı’nın varlığı ile ilgili yoğun emekleri dolayısıyla hocamıza ayrıca teşekkür ederiz.

Şampiyona sonuçlarına linkten ulaşabilirsiniz.

Şampiyona ile ilgili bilgilere eic2016.hu adresinden ulaşabilirsiniz.