Hocamız

28 Ekim 1951 doğumlu olan Norio Furuichi (Kyoshi 8.dan), 1963 yılında Ibaraki vilayetinde Hanshi 8.Dan One Ichiro Sensei ile 1974 Mart ayında Üniversiteden mezun olanadek Kendo ve Iaido çalışmıştır. Nisan 1975’te, Kanagawa’daki Tokai Üniversitesi’nde Iaido eğitimi vermeye başlamış, ve halen devam etmektedir. 1977 ve 1979 yılları arasında Hanshi 8.Dan Izawa Zensaku Sensei’yi 1979’da ölümüne dek takip etmiştir. 1989 yılında Kanagawa vilayetinde Shō Shi Kai Budo Juku’yu kurarak bugün halen eğitim vermektedir. Furuichi Sensei düzenli olarak Belçika, Italya, Almanya, Yunanistan ve Polonya’da seminerler vermektedir.

Norio Furuichi Sensei 8.Dan Iaido – Kyoshi, 7. Dan Kendo – Kyoshi, 7.Dan Batto, 6.Dan Tankendo, 6.Dan Jukendo, 3.Dan Jodo derecelerine sahiptir.
Furuichi Sensei’i Avrupada takip eden Shoshikai Ailesi mensubu dojolara buradan ulaşabilirsiniz.
Furuichi Sensei’n dojosuna bu linkten ulaşabilirsiniz

 

 

 

Nisan 1956 İstanbul doğumlu olan Selçuk Burnaz, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra sırasıyla PriceWaterHouse, Alarko, Anadolu Endüstri Holding, Urart Gümrüksüz Mağaza Şirketleri’nde üst düzey yöneticilik yapmıştır. Kendisi 1972–1978 yılları arasında Karate çalışmalarını Hakkı Koşar, Uğur Kesim, Hakan Alpay ve Atilla Çeliktürk Hocalar ile birlikte yürütmüştür. Eylül 2000 tarihinden itibaren IAIDO çalışmalarına başlayan Selçuk Burnaz, hali hazırda RENSHI NANADAN (Renshi 7. Dan) derecesine sahiptir. ZNKR (Zen Nihon Kendo Renmei / All Japan Kendo Federation) ve EKF (European Kendo Federation) ye bağlı ve teknik olarak ZNKR’nin tüm dünyada uyguladığı standart Seitei iai ve koryu olarak da MUSO SHINDEN RYU çalışmakta olup Norio FURUICHI (Kyoshi 8. dan) Sensei’in öğretilerini takip etmektedir. Norio Furuichi Sensei’in teveccühleriyle Nisan 2019 itibariyle Anadoluiaido resmi olarak SHOSHIKAI Ailesi mensubu olarak çalışmalarına devam etmektedir. 2019 Eylül ayı itibariyle ileri seviye hocalık sınavını geçerek BKA (İngiltere Kendo Federasyonu) tarafından RENSHI ünvanı verilmiştir.