2015 Avrupa İaido Şampiyonası

 

22. Avrupa Iaido Şampiyonası (EIC’2015) Almanya’nın Berlin şehrinde 23-25 Ekim 2015 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir.

Şampiyonaya Bireysel ve Takım kategorilerinde katıldık.

Bireysel’de 5. Dan kategorisinde Hocamız Selçuk Burnaz, 4. Dan’da Ali ARI, 2.Dan’da Gazi Fırat, 1. Dan’da Eylem Etli ve Mudan’da Metin Goleş ve Berna Pekyavaş yarıştılar. Gazi Fırat, Eylem, Berna ve Metin grup maçlarını geçerek turnuva bölümüne geçtiler. Turnuvada Metin iki rakibini eledi fakat üçüncü İsveç’li rakibine elendi. Eğer bu maçı da alsaydı madalyayı garantilemiş olacaktı. Diğer arkadaşlarımız turnuvadaki ilk maçlarını kaybederek elenmişlerdir.

Takımlarda 4’lü grupta yarıştık. Belçika, Almanya ve Ürdün ile yaptığımız maçlardan Ürdün’ü yenerek 1 galibiyet aldık, Belçika ve Almanya’ya kaybettik. Bayraklar ve maçlara bakıldığında 3.’lükte kalarak elendik.

Şampiyonadan sonra Dan sınavları da gerçekleşti. Gazi Fırat 3. Dan,  Metin Goleş, Berna Pekyavaş, Ceren Ekiz 1. Dan sınavlarını başarı ile geçtiler. Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamı ve sürekliliğini diliyoruz.

Kazanılan her tür başarı ve Iaido Türk Milli Takımı’nın varlığı ile ilgili yoğun emekleri dolayısıyla hocamıza ayrıca teşekkür ederiz.

Şampiyona sonuçlarına linkten ulaşabilirsiniz.

Şampiyona ile ilgili bilgilere eic2015.de adresinden ulaşabilirsiniz.